Blog Detay Kapak

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun şeklinden memnun olmayan hastalara ya da burnun işlevini yerine getirmediği durumlarda çeşitli problemlerin ortaya çıkması sonucu uygulanan bir estetik operasyondur.

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun şeklinden memnun olmayan hastalara ya da burnun işlevini yerine getirmediği durumlarda çeşitli problemlerin ortaya çıkması sonucu uygulanan bir estetik operasyondur. Burun estetiği ile;

 

  • Burundaki kemerin çıkarılması, 
  • Burun ucunun yeniden şekillendirilmesi, 
  • Burun deliklerinin boyutunu artırmak veya azaltmak, 
  • Solunum şikayetlerini gidermek

 

gibi problemleri ortadan kaldırmak amacıyla ya da yüze uygun estetik bir burun yaratmak isteğiyle gelen hastalara uygulanabilmektedir.

 

Burun Estetiği Nasıl Uygulanır ?

 

Burun estetiği konusunda öncelikle uzman bir bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuzun yaptığı detaylı muayeneden sonra burun estetiğine uygun iseniz gerekli tedavi planlaması, kişiye özel olarak yapılır. Burun estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilen, yaklaşık 1-2 saat süren bir cerrahi işlemdir.  Ameliyat, burun deliklerinde açılan kesilerle gerçekleştirilir. Burun estetiği kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir. 

 

Kapalı burun estetiğinde burun içinden küçük kesiler açılarak yapılır. Kapalı burun estetiği sonrasında iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşir. Burunda ciddi deformite olmayan, daha önce estetik burun ameliyatı olmayan ve burunda çok belirgin eğiklik olmayan, hastalarda kapalı yöntem tercih edilmektedir. 

 

Açık ameliyat yönteminde ise burun deliklerinden açılan kesilerle işlem tamamlanır. Bu yöntemde daha çok burun ucunda belirgin şekil bozuklukları, asimetrik burun yapısı veya daha önce ameliyat olmuş hastaların müdahale edilmesi gereken durumlarda uygulanır. Açık yöntem kullanılan burun estetiğinde, ihtiyaç duyulduğu takdirde kıkırdak bölgesinden destek alınarak parca yerleştirilebilir. Bu sayede burun ucunun düşmesi, burun şeklinin değişmesi gibi riskler en aza indirilir. Açık burun estetiğinde, doğru materyaller kullanılarak kapatıldığında yaklaşık 1,5-2 ay içinde fark edilmeyecek biçimde tamamen iyileşir. 

 

Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir ?

 

Burun estetiği, burnundan hem fonksiyonel hem de estetik açıdan rahatsız olan kişilere uygulanabilmektedir. Burun estetiği olmak isteyen hastaların 18 yaşından büyük olmaları oldukça önemli bir kriterdir. Hastaların yüz gelişimlerini tamamlamış olmaları burun estetiği ameliyatı için oldukça gereklidir.  

 

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Gerçekleşir ?

 

Burun estetiği ağrısız bir şekilde atlatılabilen bir cerrahi işlemdir. Ancak yine de hastanın burun ameliyatından sonra dikkatli davranması gerekir. Hastalar ameliyattan sonra ortalama 3-4 gün sonra hastaneden çıkış yapabilirler. Ameliyattan sonra aynı gün 2-3 saat yemek yememeleri gerekmektedir. Yatarken başın yüksekte tutulması ve iyice dinlenmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bu süreçte buz veya soğuk kompres kullanımı, darbelere ve çarpmalara karşı koruma, ağız kuruluğunu önlemek için bol bol su içmeye özen gösterilmelidir. Burun estetiği için mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Blog

Güncel gelişmeler hakkında bilgilendirici blog içeriklerine göz atabilirsiniz.
Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği şehircilik projeleri ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül almaya devam ediyor.

Detaylar
Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun estetiği, yani burun ameliyatı, insanların görünüşlerini değiştirebilen bir ameliyattır. Bu nedenle, burun estetiği yaptıracak olan kişilerin iyi bir doktor seçimi yapmaları çok önemlidir.

Detaylar

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

ADRES

Hoşnudiye Mah. Soho İş Merkezi 746 Sok. K:1 D:7 26130 Tepebaşı/Eskişehir

Yol Tarifi Al

TELEFON

0 541 287 36 50

Bizi Takip Edin

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

  • Ali Alaiye Instagram
  • Ali Alaiye Youtube
  • Ali Alaiye Facebook

ÇALIŞMA SAATLERİ

HAFTA İÇİ 09:00-18:00
CUMARTESİ 09:00-18:00
PAZAR KAPALI

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Ali Alaiye Whatsapp