Burun Estetiği Kapak

Burun Estetiği

Yüz hattınıza en uygun burun şeklini size özel cerrahi teknikler ile uygulamaktayız.

Burun Estetiği Rinoplasti

RİNOPLASTİ

Burun nefes başta olmak üzere solunan havanın ısıtılması, filtrelenmesi, nemlendirilmesi ve koku alınması gibi vücudumuzda birçok hayati görevi olan bir organdır

Yüzün güzelliğinde de önemli rolü vardır. Aynı zamanda burun yüzün ortasında olması nedeniyle, yüzün karakterinde de çok önemlidir. Rinoplasti sanatsal gözle bakmayı ve iyi deneyime sahip olmayı gerektiren bir cerrahi prosedürdür. Sağlıklı bireyler yüz yüze iletişim sırasında göz teması kurarlar. Eğer burun dış görünüşünde bariz deformiteler varsa ( örneğin belirgin kemer, belirgin eğrilikler ve burun ucu düşüklüğü gibi ) bu problemler istenmeyen şekilde dikkat çekerek kişide özgüven kaybına sebebiyet verebilir.

Aynı zamanda kişiler burun tıkanıklığı da yaşıyor olabilirler. İşte bu gibi durumlarda septorinoplasti olarak adlandırdığımız hem nefes problemini gidermek hemde burun dışındaki şekil problemlerini düzeltmeye yönelik ameliyat planlanmaktadır. Kliniğimizde kişiye özel olarak planlanan ameliyatlarımızda hedefimiz öncelikle iyi nefes alan sağlıklı ve kişinin yüzüyle uyumlu sonuçlar elde etmektir.

Sertorinoplasti Sertorinoplasti Nedir

SEPTORİNOPLASTİ

Fonksiyonel Estetik Burun Ameliyati

Yüz görünümünüz sizin hakkınızdaki ilk izlenimi oluşturur. Burun yüzün karakterini ifade eder.

Dr. Ali Alaiye burun cerrahisinde uzmanlaşmış bir cerrahtır. Günlük pratiğimizde burun tıkanıklığı yaşayan ve burnunun şeklinden memnun olmayan birçok hastayla karşılaşmaktayız. Burnun yeniden şekillendirildiği burun estetiği ameliyatı olarak bilinen septorinoplasti, bu hastalar için iyi bir ameliyat seçeneğidir. Bu ameliyatla cerrahlar burnun şeklini, boyutunu veya konturunu değiştirerek daha dengeli ve uyumlu bir yüz görünümü oluşturmayı hedefler. Bu ameliyatla sadece estetik bozuklukların giderilmesi sağlanmaz aynı zamanda burundaki yapısal kusurların neden olduğu solunum bozukluğu da düzeltebilir. İnsan vücudu canlı ve devamlı değişen bir yapıda olduğundan ayrıca iyileşme dokusunun etkileri nedeniyle bu ameliyat demir, ahşap üzerinde yapılan heykel çalışmalarından farklıdır. Kliniğimizde hastalarımıza yeterince zaman ayırmaktayız. Onları dikkatlice dinleyip ameliyat hakkında detaylı bilgi vermekteyiz. Böylece hastanın beklentileri, burnun anatomisi ve tıbbi olarak ameliyatta mümkün olabilecek sınırlar tüm çerçevesiyle ayrıntılı konuşulmaktadır. Septorinoplastide en önemli noktalardan biri, hasta ile cerrah arasında ameliyattan beklentiler ve ameliyat sonucunda nasıl bir burun elde edilebileceğine dair karşılıklı güven oluşturacak şekilde açık bir iletişim halinde detaylı konuşulmasıdır. Kliniğimizde hastalarımıza yeterince zaman ayırmaktayız. Böylece hastanın beklentileriyle, hastanın anatomisi, tıbbı olarak uygulanabilecekler ve tüm çerçevesiyle ameliyat ayrıntılı konuşulmaktadır

Dr. Ali ALAİYE hastalarına karşı sevgi ve saygı duyguları ile yaklaşır. Hastalarına yeterli zaman ayırarak onları çok iyi dinler. Hastalarıyla birlikte konuşarak tedavi seçeneklerini onlarla birlikte değerlendirir. Hastaların ameliyata yönelik isteklerine son derece önem verir. Ameliyat öncesi ve sonrası hastalara elinden gelen desteği sağlar. Ameliyat için karşılıklı güven ortamı oluştuğunda aynı zamanda hasta ve cerrah aynı fikirde buluşabileceği zaman alınan ameliyat kararının hastayı ve hekimi daha mutlu edeceğine inanılır. Dr. Ali ALAİYE hastaların ameliyat kararı alırken bu durumu önemser. Dr. Ali Alaiye hastanın endişelerine, ihtiyaçlarına, isteklerine ve istenen sonuçlara yüksek hassasiyet göstermektedir. Ameliyat için başvurduğunuzda muayenede Dr.Ali ALAİYE ile yeterli zamanda doğrudan görüşeceksiniz. Burun estetiği belki de gerçekleştirdiğimiz en zorlu ve en hassas ameliyatlardan biridir. Başarılı sonuçlar almanın anahtarı doğru cerrahı seçmektir. Rinoplasti ameliyatında burun - yüz uyumu sağlamak amaçlanır. Burnunuzun yüzünüze uyumundan çok memnun değilseniz, tüm hayatınız boyunca güven eksikliği yaşayabilirsiniz. Her ameliyat kişiye özgü yapılmalı ve yüz ile uyumlu bir sonuç hedeflenmelidir. İdeal olanı ameliyat sonrasında bakıldığında doğal hissedilen ve iyi nefes alan bir burun elde etmektir. Bu dengenin iyi kurulması çok önemlidir ve uzun süren bir tecrübe gerektirir. Dr.Ali ALAİYE’ nin bu konuda deneyimi vardır ve teknikleri uzun vadede iyi bir sonuç elde etmek için dizayn edilmiştir. Dr.Ali ALAİYE ameliyatınızı planlarken, diğer yüz özelliklerinizi gözeterek sizin için özelleştirilmiş bir plan geliştirecektir. .

Revizyon Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Nedir

REVİZYON BURUN ESTETİĞİ

Daha önceden bir veya daha fazla septorinoplasti geçirmiş hastalara çeşitli nedenlerden dolayı burunda tekrar ameliyat seansı ihtiyacı olursa yapılacak ameliyat revizyon septorinoplasti olarak adlandırılmaktadır.

Revizyon septorinoplasti ilk burun ameliyatına göre genelde daha zor bir ameliyattır. Bu nedenle revizyon ameliyat konusunda uzmanlaşmış bir cerrah büyük öneme sahiptir. Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatında da burnun canlı ve değişken yapıda olması aynı zamanda iyileşme dokularının olumsuz etkileri göz önünde bulundurulduğunda düşük de olsa revizyon ameliyat ihtimali vardır. Bir hasta revizyon septorinoplasti prosedürüne tabi tutulduğunda, düzeltmeleri zorlaştırabilir skar dokusu dediğimiz bazı olumsuz iyileşme dokuları gelişebilir. Daha önceden burun ameliyatı olmuş bazı hastalarda önceki ameliyatlardan geriye kalan burun içi kıkırdak yeterli düzeyde değilse bu durumda yeni ameliyatta hastanın kulak ya da kaburga kıkırdağına ihtiyaç duyulabilmektedir. Ya da kendi kaburgasının kemikleşme ihtimali nedeniyle kendisinden kaburga kıkırdağı alınamayan ileri yaş revizyon septorinoplasti hastalarında resmi onaylı kadavra kaburga kıkırdağı kullanılabilmektedir.

Dr. Ali Alaiye revizyon septorinoplasti deformitelerinde hastadan hastaya büyük ölçüde değişkenlik olduğunu bilmektedir. Bazı hastalarda düzeltilmesi zor problemler vardır. Dr.Ali ALAİYE size bütün bu ihtimalleri, kendi burnunuzun size özel risklerini ve tüm ameliyat risklerini ameliyattan önce sizinle yapacağı ‘’ kişiye özel ameliyat planlaması ’’ toplantısında bütün şeffaflığı ile anlatacaktır. Dr.Ali ALAİYE ameliyat öncesi hastalarına yeterince vakit ayırmaya ve kişiye özel tüm riskleri ve ameliyata dair tüm detayları onlarla konuşmaya yüksek özen göstermektedir. Böylelikle hasta kendi burnunu daha iyi tanımakta, ameliyatla olabilecekleri daha iyi anlayabilmektedir. Bu durumda hastaların ameliyata dair kaygıları ve korkuları da büyük oranda azalmaktadır. Aynı zamanda ameliyat öncesinde tüm detayların şeffaflıkla paylaşılması hasta hekim arasındaki güveni tahsis etmekte ve uzun vadede hasta hekim arası iletişimin çok güzel olmasını sağlamaktadır.

Burun Estetiği Detay Kapak
Burun Estetiği Detay

Burun Estetiği

Yüz hattınıza en uygun burun şeklini size özel cerrahi teknikler ile uygulamaktayız.

Detaylar
Kulak Estetiği Detay

Kulak Estetiği

Kulak estetiği teknikleri ile hastayı memnun eden ve doğal görünen sonuçlar elde edilebilir.

Detaylar
Ameliyatsız Estetik Detayları

Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız estetik uygulamalar ile kısa sürede hayal ettiğiniz güzelliğe kavuşmanız mümkün.

Detaylar

Blog

Güncel gelişmeler hakkında bilgilendirici blog içeriklerine göz atabilirsiniz.
Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği şehircilik projeleri ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül almaya devam ediyor.

Detaylar
Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun estetiği, yani burun ameliyatı, insanların görünüşlerini değiştirebilen bir ameliyattır. Bu nedenle, burun estetiği yaptıracak olan kişilerin iyi bir doktor seçimi yapmaları çok önemlidir.

Detaylar

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

ADRES

Hoşnudiye Mah. Soho İş Merkezi 746 Sok. K:1 D:7 26130 Tepebaşı/Eskişehir

Yol Tarifi Al

TELEFON

0 541 287 36 50

Bizi Takip Edin

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

  • Ali Alaiye Instagram
  • Ali Alaiye Youtube
  • Ali Alaiye Facebook

ÇALIŞMA SAATLERİ

HAFTA İÇİ 09:00-18:00
CUMARTESİ 09:00-18:00
PAZAR KAPALI

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Ali Alaiye Whatsapp