Blog Detay Kapak

Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği şehircilik projeleri ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül almaya devam ediyor.

Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Birleşmiş Milletler tarafından bu yıl Malta’da düzenlenen Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde (LivCom) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en zengin şehirleri olan Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi ve Dubai, Çin Halk Cumhuriyeti'nden Xin Yang gibi kentlerle yarışarak 3'üncülük ödülünün sahibi oldu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği şehircilik projeleri ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül almaya devam ediyor.

 

 

30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Malta’nın Valetta şehinde Livcom Komitesi ile Birleşmiş Milletler Uluslararası Yaşlanma Enstitüsü (UN-INIA) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Birgu Belediye Hükümeti ile Malta Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararqası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde (LivCom) 3’üncülük ödülüne, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi layık görüldü.

 

 

Yerel yönetimler, düzenlenen uluslararası yarışmaya daha yaşanabilir, dirençli ve sürdürülebilir toplumlar geliştirmeye yönelik ‘Yaşlı Dostu ve Yaşanabilir Şehirler’ temasında gerçekleştirdikleri en iyi uygulamaları tanıttıkları projeleri ile başvuruda bulundu. Eskişehir ön elemeyi geçtikten sonra 24 ülkeden 22 şehir ve 33 projenin yer aldığı yarışmada Birleşik Arap Emirlikleri’nden Abu Dabi ve Dubai, Çin Halk Cumhuriyeti’nden Xin Yang gibi dünyanın en zengin ve güçlü şehirlerinin ardından 3’üncülük ödülünün sahibi oldu. Malta’da düzenlenen törende Eskişehir’i temsilen 3. ödülünü, yarışma jürisine sunum yapan Ulaşım Dairesi Başkanı Dr. Aytaç Ünverdi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın ve Proje Uzmanı F. Özlem Önk aldı.

 

 

En Yaşanabilir Şehirler Arasında 10. Sıradayız

 

 

Kazanılan ödüle dair açıklamada bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen şu şekilde konuştu;

 

“1999 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz projeler, bir taraftan çağdaş ve evrensel şehircilik ilkelerine uygun bir Eskişehir yaratmak olduğu kadar, içinde yaşayanların sağlıklı, mutlu, eşit, geleceğe mümkün olduğunca umutla bakan insanlar haline gelmelerini sağlamaktı. Çevre, kültür, sanat, sosyal, eğitim, spor, ulaşım, tarım, turizm gibi her alanda çocuklar, gençler, kadınlar başta olmak üzere, tüm halkımıza verdiğimiz hizmetlerle bu misyonumuz tüm canlılığıyla devam etmektedir. Bugüne kadar hem yurt içinde hem dünya genelinde yapılan değerlendirmeler ve sıralamalar, bize başarılı olduğumuzu gösteriyor. Örneğin, çeşitli kurum ve kuruluşların değerlendirmelerinde sürekli, Türkiye’nin en yaşanabilir 10 şehri içinde yer alıyoruz. Dünya çapında yapılan ‘Dünya Güvenli Şehirler' sıralamasında her yıl ilk 10 şehir içinde bulunuyoruz. İnsani Gelişme Vakfı gibi birçok kurum ve kuruluş tarafından arka arkaya ödüllere layık görülüyoruz. Eskişehirlilerin içerisinde yaşamaktan gurur duyduğu bir kent hayalimin bu ödüllerle tescilleniyor olmasından dolayı çok mutluyum. Eskişehir dünyanın en güçlü ve zengin şehirleri arasında yaşanabilir üçüncü şehir olarak çok kıymetli bir ödül daha aldı. Ülkemizi uluslararası düzeyde başarıyla temsil etmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, içerisinde yaşamaktan gurur duydukları Eskişehir'e ve kıymetli Eskişehirlilere verilmiş yeni bir ödüldür. Bu gurur hepimizindir”

 

Blog

Güncel gelişmeler hakkında bilgilendirici blog içeriklerine göz atabilirsiniz.
Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Dünyanın Üçüncü Yaşanabilir Kenti Ödülünü Eskişehir Aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği şehircilik projeleri ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül almaya devam ediyor.

Detaylar
Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun Estetiği Doktor Önerisi

Burun estetiği, yani burun ameliyatı, insanların görünüşlerini değiştirebilen bir ameliyattır. Bu nedenle, burun estetiği yaptıracak olan kişilerin iyi bir doktor seçimi yapmaları çok önemlidir.

Detaylar

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

ADRES

Hoşnudiye Mah. Soho İş Merkezi 746 Sok. K:1 D:7 26130 Tepebaşı/Eskişehir

Yol Tarifi Al

TELEFON

0 541 287 36 50

Bizi Takip Edin

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

  • Ali Alaiye Instagram
  • Ali Alaiye Youtube
  • Ali Alaiye Facebook

ÇALIŞMA SAATLERİ

HAFTA İÇİ 09:00-18:00
CUMARTESİ 09:00-18:00
PAZAR KAPALI

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Ali Alaiye Whatsapp